SEO local - czyli pozycjonowanie lokalne

Prowadzisz kawiarnię, sklep lub punkt usługowy…? Pozycjonowanie lokalne to coś dla Ciebie!

97% Polaków rozpoczyna poszukiwanie produktów informacji oraz usług lokalnych w internecie. Zatem jeżeli jeszcze nie podjąłeś działań aby Twój biznes zaistniał w lokalnych wynikach wyszukiwania, najwyższa pora by to zrobić!

Dobra widoczność w wynikach lokalnych oraz wysokie pozycje sprowadzają wszystkich zainteresowanych wprost pod drzwi Twojej restauracji, sklepu, warsztatu oraz każdego innego biznesu.

mapa lokalna

Najważniejsze elementy widoczności w wynikach lokalnych

OPTYMALIZACJA STRONY DLA LOKALNEGO SEO

Obejmuje zarówno aspekty techniczne związane z budową strony - tj. generowany kod czy struktura serwisu jak i zawartość merytoryczną - teksty, grafiki.

LINK BUILDING

SEO bez linków nie istnieje! Wpływ linków na pozycje serwisu to chyba najmniej zmieniający się element algorytmów wyszukiwarki Google. Dzięki pozyskaniu odsyłaczy z odpowiednich źródeł możliwa jest poprawa pozycji w lokalnych wynikach wyszukiwania.

STRONA DOSTOSOWANA DO UŻĄDZEŃ MOBILNYCH

Twoja strona internetowa powinna być wygodna podczas przeglądania zarówno na monitorze komputera jak i małym wyświetlaczu komórki. Umieść najważniejsze informacje na górze witryny, tak aby ułatwić przeglądającemu uzyskanie interesujących go informacji.

REKLAMA PPC

Lokalna reklama w wyszukiwarce koncentruje się głównie na reklamach, które pojawiają się w wynikach lokalnych (prezentowanych użytkownikom znajdującym się w określonej lokalizacji) dla słów kluczowych związanych z Twoją firmą, produktem lub usługą. Dzięki właściwym platformom reklamowym, takim jak Google AdWords można osiągnąć doskonałe wyniki.

NIE ZAPOMNIJ O VIDEO

Krótkie, dobrze przemyślane i wykonane video reklamowe to świetny sposób przedstawienia produktów i usług. Wyjdź poza standardowe ramy i wykorzystaj video online, aby promować swoją firmę poprzez kanały takie jak Facebook, Instagram i YouTube (druga co do wielkości wyszukiwarka według objętości).

restauracja

Dlaczego należy zainwestować w wyszukiwanie lokalne?

Każdego dnia konsumenci wykorzystują przeglądarkę Google do pozyskania informacji na temat lokalnych firm, sklepów oraz produktów. Czasami kupujący badają usługi i produkty przed dokonaniem zakupu - zapoznają się z ceną, czytają opinie, przeglądają zdjęcia. Niekiedy też zależy im na szybkim zaspokojeniu danej potrzeby, jak np. pilna pomoc hydraulika, odnalezienie restauracji w okolicy czy skorzystanie z usług krawca lub szewca. Niemal każda firma może wykorzystać ten potencjał, będąc wysoko w wynikach dla wyszukiwań lokalnych.

Liczby nie kłamią

Badania wykazały, iż użytkownicy dokonujący wyszukiwań lokalnych znacznie częściej stają się klientami aniżeli użytkownicy dokonujący wyszukiwań ogólnych. Statystyka wskazuje, iż 61% użytkowników wyszukiwań uważa, że wyniki wyszukiwania lokalnego są najbardziej trafne, 58% uważało, że są one bardziej godne zaufania, a tylko 10% użytkowników wyszukiwarek uważa, że płatne wyniki wyszukiwania są bardziej istotne. Zatem niezwykle istotnym jest aby firma była możliwie najlepiej widoczna w wynikach dla fraz lokalnych, takich jak np. fryzjer Poznań, hydraulik w Olsztynie czy naprawa rowerów Bydgoszcz.

Nie czekaj! Wypromuj swój lokalny biznes już dziś!

Aby zdominować lokalne wyniki wyszukiwania, właściciele firm muszą przyjąć podejście wielokanałowe w celu zwiększenia widoczności i budowania wiarygodności na rynku docelowym.

Zapytaj o SEO lokalne dla Twojej firmy

SEO to niezbędny element strategii marketingowej każdej firmy