Long-Tail

Pozycjonowanie w modelu Long-Tail

Najlepszy sposób by odnaleźć kupujących

Strategia Long-Tail polega na zwiększaniu widoczności strony dla fraz dłuższych i bardziej szczegółowych, które wyszukiwane są przez użytkoników zdecydowanych na zakup określonego produktu. Frazy te mają charakter nieco intuicyjny, ale mogą być niezwykle cenne jeżeli będą dobrze wykorzystane. Warto dodać, iż w tym modelu serwis pozycjonowany jest dla dziesiątek, a nawet setek różnych słów kluczowych.

Nie ma nic lepszego niż przykład...

Zaużmy, że prowadzisz młodą firmę, która sprzedaje meble. Szansa pojawienia się w na topowych miejscach wynikach wyszukiwania dla słowa kluczowego "meble", niestety jest znikoma ponieważ w wyszukiwarce Twoją konkurencją będą takie giganty jak Allegro, Ikea itp. Ale jeżeli specjalizujesz się np. w stylu art-deco, wysokie pozycje dla takich słów kluczowych jak "meble art-deco do salonu" lub "komoda art-deco do sypialni", są nie tylko w Twoim zasięgu ale również pozwolą precyzyjnie dotrzeć do grona potencjalnych klientów.

Odpowiedni dobór i zarządzanie słowami kluczowymi z zakresu Long-Tail jest po prostu sprawą lepszej komunikacji między firmą a klientami, którzy szukają produktów dokładnie z Twojej oferty.

Oczywiście, pojedyncze słowa kluczowe, w tym modelu wygenerują znacznie mniejszy ruch, niż frazy bardzo ogólne (np. meble), ale hej… w modelu Long-Tail mówimy o setkach, różnych fraz!

Kiedy myślisz o długim ogonie, pomyśl o chińskim smoku…

Określenie "długi ogon" jest wizualną metaforą kształtu wykresu wyszukiwania

Long-Tail

Najważniejszym jest, że słowa klczuowe znajdujące się w "głowie smoka", w rzeczywistości stanowią niewiele procent wszystkich wyszukiwań, około dziesięciu do piętnastu procent, w zależności od sposobu mierzenia. Kolejne piętnaście do dwudziestu procent wyszukiwań pochodzi ze słów kluczowych o średniej długości, co oznacza, że około siedemdziesięciu procent odsłon jest bezpośrednim wynikiem słów kluczowych - TO PRAWDA - z długiego ogona!

To właśnie chiński smok: ogon idzie dalej i dalej

Zapytaj o SEO Long-Tail dla Twojej strony

Mniejsza konkurencja = niższe koszty

Budując widoczność witryny w oparciu o długi ogon, stopniowo zwiększamy całkowitą liczbę odsłon serwisu, ale co najważniejsze poprawiamy jakość tego ruchu, docierając dokładnie do potencjalnych klientów, będących bardzo blisko procesu zakupowego.

Decydując się na pozycjonowanie w tym modelu, wybierasz rozwiązanie znacznie tańsze gdyż konkurencja dla fraz szerokich jest wciąż znacznie niższa niż dla fraz ogólnych. To okazja, którą należy wykorzystać!

SEO to niezbędny element strategii marketingowej każdej firmy